Masáže

Masáž je velmi dobrý způsob jak doplnit energii a zlepšit náladu

Masážím se věnuji přes 5 let a za tu dobu jsem ušla docela zajímavou cestu, jak vnitřní, tak také profesní ...

Začala jsem klasicky sportovními a relaxačními masážemi a dostala se až k masážím tantrickým, kde jsem poznala a stále poznávám plný potenciál toho, co znamená vědomý dotek a jak léčí ...  ve smyslu nalezení radosti a harmonie , uvědoměním si , že skutečně dokážeme víc, než si o sobě myslíme, nalezení vnitřního klidu bez myšlenek a v neposlední řadě fyzický relax a uvolnění a načerpání síly do dalších pracovních nebo jiných aktivit ...

 Po nějaké době jsem si utvořila vlastní systém tantra masáží, tak jak je chápu já a toto nyní předávám dál na kurzu tantrické masáže a při výuce párů na kurzu Umění doteku ... 

Dnes se zaměřuji právě na tu léčivou stránku a spolu s energií reiki , záměrem a šamanskými technikami vznikl soubor hluboce relaxačních a mnohdy až transformačních masáží v duchu základní filozofie tantry - učení se prožitkem. A co je hlavní - příjemným a hravým způsobem :))

Tantra a tantrická masáž je opředena takovým množstvím mýtů a nepochopením, že si to zaslouží samostatný článek na blogu tohoto webu: https://miroslavaslivova.cz/jak-delam-tantru-ja/  V podstatě ji valná část populace považuje za erotickou masáž v duchovním hávu ... a není se co divit. Stačí si jen zadat tyto výrazy do vyhledávače a budete mnohdy překvapeni co vše se nazývá " tantra " . 

A proto se možná pokouším o nemožné :)) a chci zprostředkovat skutečný tantrický zážitek všem, co jsou na to připraveni a chtějí poznat sami sebe, své tělo a emoce s tím vším spojené, chtějí relaxovat způsobem jaký ještě neprožili a jako " bonus navíc " se vám možná změní život anebo alespoň získáte jiný úhel na své zdánlivé problémy a zažijete takové ty " aha momenty " :))  

Připravila jsem proto skutečnou tantrickou masáž, která je hlubokým prožitkem na tělesné, pocitové i spirituální úrovni.  Ikdyž si uvědomuji, že slovo " skutečný " nebo  " ten pravý " může být velmi diskutabilní ...

Ten kdo chce jít skutečně do hloubky a prožít cestu vlastního poznání může zvolit formu terapie přes tělo - bodyworku , kde se o tom blíže dočtete zde :https://miroslavaslivova.cz/terapie/

Co znamená léčivý účinek masáže a jak působí ?

Uvědomuji si, že slovo " léčivý " může na někoho působit moc odborně a lékařsky . No, prozatím jsem nenašla vhodné synonymum :)) Tak jen na vysvětlenou - pokud někde v textu používám slovo léčivý , nemám na mysli uzdravující z nemocí .... to neumím, zatím ... :))

Význam slova léčivý při masáži je víceméně ve smyslu harmonizující, uklidňující , relaxující a to má ozdravný účinek nejen na fyzické tělo , ale hlavně na psychiku ... a díky tomu pak mohou probíhat změny k lepšímu v našich životech. Síla se rodí z klidu . A ruku na srdce - kolik klidu zažíváte během dne ? A proto se chodí na masáže - chceme alespoň na hodinu, dvě nic nedělat a vypnout . Někdo doslova - usne :)) , většina lidí okamžitě po příchodu na masáž vypíná mobily, další relaxují u hudby, skoro všem chybí doteky a tak si užívají každý dotek, který jim dopřávám a pak jsou jedinci, kteří sami sobě chtějí dopřát to nejlepší a chtějí se ponořit do naprostého ticha - bez hudby. To už se dá nazvat hlubokou meditací a zažívání jiného stavu vědomí ... 

Co tedy můžete prožívat ?


Můžete prožívat sexuální vzrušení i úplné uvolnění, radost až euforii, pocity štěstí, naplnění, vděčnosti a blaha, ale také se mohou objevit silné emoce vedoucí až k pláči , pokud dojde k vyplavení starých emočních bloků nebo dlouhodobě potlačovaných negativních pocitů. Pokud by se to stalo, je třeba si uvědomit , že nic není na Vás špatně . Není nic, za co byste se měli stydět. Jsou to naše přirozené pocity, které k nám patří - to jen my jsme je hluboko zakopali a vytěsnili. A právě pomocí masáže si je uvědomíme, přijmeme a tím rozpustíme což vede k tomu, že už nás nebudou blokovat ve vývoji a v prožívání radosti ze života ...

Před i při masáži je lépe nic neočekávat , prostě nemusíte nic dělat, jen nechat věci dít. Jediné, co Vám může pomoci umocnit prožitek, je vědomě zhluboka dýchat a nebránit se vydávat jakékoli zvuky, vzdechy, pohyby , prostě cokoli, co by naše tělo přirozeně udělalo, kdybychom jej neblokovali snahou ho ovládat , protože se stydíme projevit emoce, a připadali bychom si před masérkou či masérem hloupě ... uvědomte si, že jste v bezpečném a diskrétním prostředí,kde je vše možné a vše co se řekne nebo stane neopustí stěny místnosti.

Tantrický přístup je založen na plném přijetí toho co je a jak to je , což znamená že přijímá každého člověka i situaci bez posuzování, hodnocení a osobního úsudku a bez vytváření si domněnek . Proto Vaše jakékoli prožívání emocí není nijak hodnoceno či znevažováno , naopak je vítáno s pochopením, že každý z nás má v sobě plno traumat a emočních bloků , které jednou prostě musí vyplavat na povrch a pro mne osobně jsou takové momenty ctí, že mohu být u toho a pomoci ...

Většina lidí však prožívá masáž jako hlubokou relaxaci, uvolnění , pocit radosti a harmonie, nalezení vnitřního klidu bez myšlenek , znovuobjevení tělesných pocitů na které už zapomněli anebo je vůbec nezažili, pocit, že je o ně plně pečováno ....

Velmi často dochází v průběhu masáže nebo pár dnů po ní k AHA momentům . Najednou nám dojde řešení nějakého našeho problému, uvidíme věci z jiného úhlu pohledu, dochází k nalezení sebelásky , uvědomíme si , že jsme skutečně božské bytosti, které si zaslouží jen to nejlepší a tím nám dojde, že už se nenecháme nikým ovládat , mnoho žen zažívá pocit naprostého přijetí se jako žena .  

Zjednodušeně řečeno:

Tantrická masáž bude mít takové účinky, jaké si dokážete dovolit a přijmoutNení možné mít očekávání a přitom se nechtít uvolnit, nechtít změnit svůj přístup k sám k sobě nebo naplno důvěřovat a odevzdat se tomu, kdo Vám masáž poskytuje. Musí to však být důvěra zasloužená, ne automatická, nekritická a bezmezná... Je však někdy problém takového člověka najít... Proto ne každá masáž, které se říká tantrická, jí opravdu musí být...

Nabídka relaxačních a energetických masáží


Sensuální tantrická masáž pro ženy

Sensuální , neboli smyslová masáž je hlavně pro ženy , které si chtějí vyzkoušet něco netradičního , naprosto se oddat klidu a dovolit si nechat o sebe plně pečovat. 

Celá masáž probíhá s respektem k vašemu přání jaké doteky si přejete zažívat a jaké nikoli, po celou dobu masáže máte možnost si jak intenzitu tak také styl masáže sama regulovat, tak ať vše probíhá pro vás příjemně a bezpečně. 

Celá masáž je pomalá i dynamická, plná zvratů a očekávání a je zaměřena na několikavrstevné rozvíjení smyslu pro požitek a potěšení z doteků... jak pro klientku, tak i pro maséra samotného . Ten zde slouží jako zdroj dotekových informací pro klientku a také jako moment překvapení, co a jak lze vše vnímat a jak se lze cítit.

K masáži se využívají hedvábné šátky, peříčka, kožešinky, nehty a jiné pomůcky. Pracuje se s různými typy hmatů a doteků, kombinují se různé techniky, ale také se pracuje masážemi živými zvuky a vibracemi.

 Můžete se těšit i na peeling ,masáž obličeje a hlavy , škrabkání a vonné olejíčky.

 Tato masáž vás učí vnímat své tělo, rozvíjí smysl pro požitek z doteku a dopřeje vám pocit ,že jste žena , která má plné právo se tak cítit a nechat o sebe pečovat.

To vše zakončené tibetskými mísami, šamanským bubnem nebo zvonkohrou.

Ceník :

90 minut     2500,-

120 minut    3200,-


Hluboce relaxační tantrická masáž

Velmi příjemná a osvěžující relaxační masáž pro muže i ženy, ale také pro páry ,která harmonizuje tělo i mysl.

Základem je " pomalost " , což vede k hlubokému vnitřnímu klidu , pohodě a stavu bez myšlenek .

Je to ve své podstatě  " ta pravá "  tantrická masáž.

Jsou použity techniky Tao i Tantra masáže k navození klidu, harmonie a vyrovnání energie v těle.

Tak jako u všech masáží, i zde pracuji s energií  což vede k většímu uvolnění, odstranění nežádoucích bloků jak fyzických, tak hlavně psychických a také se spouští samoléčící proces v těle což má za následek psychickou a fyzickou pohodu po několik dnů až týdnů.

Ceník :

90 minut     2500,-

120 minut    3200,-

Cena párové masáže :

120 minut     6400,-


Reiki masáž

Masáž pomocí energie reiki není klasickou masáží. Jde o působení energií reiki na na energetická centra člověka - na čakry, energetické dráhy apod. a odstranění případných energetických bloků. 

Po dobu masáže oblečený klient pohodlně leží na zádech a snaží se uvolnit. Energie se však dostane i k těm, kteří mají s relaxací problémy a neumějí vypnout neustálý tok myšlenek.

Výsledkem je pocit naprostého uvolnění a klidu . Zlepšení psychiky, nastolení rovnováhy v těle a jelikož se automaticky spouští také samoléčící schopnosti těla, nejsilnější účinek trvá první 3 dny , následně pak 2 - 3 týdny .

Ceník :

60 minut     500,-