Co je a není Tantra

04.05.2019

Tantrická masáž je jeden velký rituál k uctění a oslavě boha či božské podstaty v nás , při kterém je lidské tělo chápáno jako chrám této božské podstaty či lidské duše.

Tantra má podobné kořeny jako Jóga. V Józe stejně jako v Tantře jde o to, probudit ženskou prasílu, vést ji vzhůru přes energetická centra a tak zažít všechny možné projevy bytí, včetně rozkoše.

Jogín se však odlišuje od příznivce Tantry celým životním postojem. Jóga je cestou " válečníka ". Na cestě Tantry bojování vůbec nepřichází v úvahu. Naopak zde člověk musí všechno připustit - vědomě. Tantrická masáž nás vede k určitému zklidnění a ztišení se, k vědomému prožívání pocitů v těle, včetně rozkoše a učí nás uvědomovat si sebe sama , což zažíváme jako pocit blaženosti, spontánní radosti, vnitřní síly, navýšení životní energie, a v neposlední řadě můžeme zažívat pocit jednoty se vším a tím se nám otvírá cesta k určitému duchovnímu růstu ...

Jaké techniky se při tantrické masáži používají nelze přesně říci . Je to masáž intuitivní ,empatická a meditativní - záleží na osobnosti každého tantra maséra či masérky . Součástí však každé tantrické masáže je uvítací rituál, relaxační část , masáž intimních partií, zakončení masáže.

Každý kousek Vašeho těla by si měl zasloužit maximální masérčinu pozornost. Někteří tantričtí maséři uvolňují a nalaďují své klienty doteky pavích per, kožešin, hedvábí, omýváním žínkami namočenými v teplé, navoněné vodě apod. Pouze uvolněným tělem může protékat více životní energie.

V Tantře nalezneme celou řadu rituálů, při kterých se ze sexuálního vzrušení stává meditace nebo kdy meditaci provází sexuální vzrušení. Schopnost poskytovat radost, zklidnění, uvolnění, laskavý až láskyplný dotek je důležitým cílem tantrického života. Je časté a přirozené, když tyto techniky provází vzrušení, které může, ale nemusí vést až k vyvrcholení. Nejde však o vzrušení. Především jde o hluboký prožitek, uvolnění, o radost z doteku a uvědomění si sebe samotného. Proto je důležité dokázat takovéto energie bez obav přijímat a prožívat. Je to stejně důležité jako je umět dávat.

Když se vysloví slovo Tantra, většina lidí si vybaví spojení tantrická masáž. Příznivci Tantry však říkají, že sexualita a milostné umění, které jsou základem tantrické masáže, jsou pouze částí učení, zbytek je životní filozofie.

Tantru si většina lidí představuje jako doteky, hlazení, nahotu a práci se sexualitou. A skoro mají pravdu. To podstatné při tantrické masáži však není tak zřejmé a pro mnoho lidí je nezajímavé a nejraději by to přeskočili a rovnou si užívali pudové erotiky vedené k orgasmu ... A my jim to nemůžeme mít za zlé - je to tím, že umění milovat a prožívat orgasmus jiným způsobem než jsme zvyklí je jen ten lákavý zlomek toho, co tantra člověku může nabídnout. To, co nás tantrická masáž učí a co je její podstatou je, že k pocitům štěstí a radosti můžeme dojít právě přes doteky, zklidnění, vzrušení a rozproudění sexuální energie a přes hlubší spojení se sebou samým ...

Ten, kdo bude chápat tantrickou masáž jako cestu sexu nebo povrchního uspokojení bude velmi zklamaný a rozčarovaný ...

Cílem není zvládnutí ejakulace ani multiorgasmický prožitek. Tantrická masáž je propracovanou sexuální meditací na úrovni fyzické i duchovní. Poskytuje vnímat mimořádně intenzivní radost z vlastního těla, z vlastního vzrušení, z přítomnosti druhého a z energie, která mezi námi proudí. Neodehrává se někde mimo tělo, ale je přítomná v těle tady a teď. Být tady a teď, to znamená vnímat sebe i druhého, prožívat radost, prožívat své tělo a jeho pocity, uvědomit si že žiji a že mi je dobře, vnímat i to, na co jsme už dávno ve spěch zapomněli, zůstat v kontaktu a nikam "neodletět".

Neexistuje žádný správný způsob , jak provádět Tantru. Ba co víc, v Tantře nejde o to " dělat ji správně " , ale o to, aby nás učinila šťastnými.

Tantra je o žití v pravdě ... nejen k okolí , ale hlavně k sobě samému , což v praxi znamená, že žijeme dle svých morálních a životních zásad ikdyž se nikdo nedívá a pro toho kdo si zvolil tantru a tantrické masáže jako hlavní zdroj obživy to znamená prezentovat se celým svým jménem - a ne pseudonymem - a fotografií i s obličejem ....

Tantra je formou meditace